O mnie

Cześć!

Nazywam się Ewelina Pawlak i jestem lektorem oraz nauczycielem języka angielskiego z kilkuletnim doświadczeniem. Predyspozycje i smykałkę do nauczania miałam już w dzieciństwie. Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam bawić się w szkołę, wcielałam się wtedy w rolę nauczyciela i prowadziłam lekcje. Tworzyłam nawet dzienniki lekcyjne, w których zapisywałam tematy lekcji i wystawiałam oceny swoim wymyślonym uczniom.

Bycie nauczycielem w przyszłości było moim marzeniem od zawsze!

Portrait of happy teacher in classroom
Private lesson of English

Już w gimnazjum miałam sprecyzowane swoje cele zawodowe – zostanie nauczycielem języka angielskiego. I od tego momentu rozpoczęła się moja przygoda z j. angielskim na poważnie. Każdą wolną chwilę uwielbiałam spędzać na poszerzaniu swojej wiedzy z j. angielskiego. Potrafiłam siedzieć godzinami nad książkami i słownikami, wyszukując nieznane słowa i zwroty, czytać o zawiłościach angielskiej gramatyki czy poszerzać swoją wiedzę na temat kultur krajów anglojęzycznych. Nauka języka angielskiego nie była dla mnie żmudnym obowiązkiem, ale stawała się dla mnie pasją z każdym kolejnym dniem.

Po ukończeniu gimnazjum wybrałam liceum o profilu lingwistycznym z rozszerzonym językiem angielskim, aby mieć jak najczęstszy kontakt z językiem angielskim i jeszcze bardziej poszerzać swoją wiedzę, a także aby w przyszłości studiować filologię angielską. Moje marzenie zostało zrealizowane. W 2015 roku uzyskałam tytuł magistra filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w dwóch specjalizacjach: nauczanie języka angielskiego oraz translatoryka, uzyskując oficjalne kwalifikacje pedagogiczne w celu nauczania języka angielskiego. W 2016 roku ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, dzięki którym posiadam również oficjalne kwalifikacje do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

English teacher standing at board, explaining lesson to students
Kids06

Doświadczenie zawodowe w nauczaniu języka angielskiego zdobywałam już w trakcie studiów, odbywając liczne praktyki zarówno w szkole językowej, jak i w szkołach państwowych we wszystkich grupach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum. Ponadto, kilkakrotnie wyjeżdżałam do Anglii podczas przerwy wakacyjnej w trakcie studiów, gdzie pracując miałam możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych w praktyce porozumiewając się z ludźmi z różnych zakątków świata. Od 2012 roku pracowałam jako lektorka języka angielskiego w dwóch szkołach językowych we wszystkich grupach wiekowych (od dzieci w wieku przedszkolnym do osób dorosłych) oraz na wszystkich poziomach zaawansowania (od poziomu podstawowego do zaawansowanego).

W czerwcu 2017 roku uzyskałam stopień zawodowy nauczyciela kontraktowego pracując w państwowej szkole podstawowej i gimnazjum. Nadal jestem czynnym nauczycielem j. angielskiego w szkole podstawowej, gdzie cały czas rozwijam się zawodowo. Zawsze byłam osobą ambitną i rozwój zawodowy jest dla mnie priorytetem – nieustannie rozwijając swój warsztat metodyczny, aby być ekspertem w swojej dziedzinie. Obecnie odbywam staż na kolejny stopień zawodowy – nauczyciela mianowanego. Jednocześnie, udzielam także prywatnych lekcji języka angielskiego w EMINENT ENGLISH STUDIO, stworzonym z pasji do nauczania. Angielski wcale nie musi być nudny ani trudny, ale nauczany z pasją, profesjonalnie i skutecznie w EMINENT ENGLISH STUDIO.
Teacher at work
Webinar, lecture and English lesson remotely during quarantine. African american lady holds tablet

Angielski był, jest i będzie moją pasją do końca świata i o jeden dzień dłużej 🙂 , gdyż największą satysfakcją dla mnie jest zadowolenie moich uczniów z widocznych postępów w nauce. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, zapraszam na moje zajęcia.

Do zobaczenia na zajęciach,

Ewelina Pawlak